استقلال و بارسلونا

استقلال دیشب (3 اردیبهشت 1392) در ورزشگاه آزادی تیم فوتبال الریان قطر را 3 بر 0 شکست داد اما بارسلونا بدجوری به بایرن مونیخ باخت (4 بر 0). امیدوارم یک بار دیگر قهرمان آسیا شویم هر چند خوشبین نیستم. نگران هستم که استقلالی ها مغرور شوند و نتوانند دست کم یک بازی از دو بازی باقی مانده شان در لیگ برتر ایران را ببرند و قهرمانی را به سپاهان واگذار کنند.

افت محسوس تیم محبوب من یعنی بارسلونا یادآور زوال تمدن هاست. انگار دارند دوره زوال خود را شروع می کنند؛ همان طور که روزی تمدن های ایران باستان، یونان باستان، امپراطوری روم، تمدن اسلامی و غیره به انحطاط و زوال منتهی شدند. البته ما الان به هیچ وجه در دوره زوال خودمان به سر نمی بریم، اصلاً ناراحت نشوید ما در دوره اوج شکوفایی به سر می بریم و قله های همه چیز را یکی یکی داریم فتح می کنیم، منتها چون بدن مان گرم هست متوجه نیستیم.

بعید می دانم این تیمی که دیشب دیدم هفته آینده بتواند با اختلاف بیش از 4 گل تیم بایرن مونیخ را در نیو کمپ از پا در بیاورد.

پی نوشت:

1- امیر قلعه نوعی می گفت بودجه ای که تیم قطری برای جذب 2 بازیکن اختصاص داده است بیش از بودجه 3 سال استقلال است.

2- بنازم به غیرت بازیکنان و کادر فنی تیم استقلال و بقیه تیم های ایرانی. همین یک قلم مقایسه باید مایه شرمساری دست اندر کاران ما باشد. اما پر رویی این ها سنگ پای قزوین را هم از رو برده است.

مثل همیشه می گویم:

شاد باشید

 

/ 2 نظر / 16 بازدید
جواد

سلام استاد مثل همیشه از دید به روز و منطقی تون تشکر میکنم اما قبل از هر چیز قهرمانی پرسپولیس را در جام حذفی پیشاپیش به همه پرسپولیسی ها تبریک میگم و در مورد قهرمانی استقلال در اسیا اصلا ببینید تو لیگ میتونید قهرمان شید بزگوار تا اسیا خدا کریمه اونم بدون هیچ زدو بندی منظورم آبشار حاج صفی تو بازی داماش و... هست و در مورد بارسا هم استاد نگران نباش دورتموند انتقام بارسا را از رئال بایرن میگیره

......

سلام استاد... شما مثل همیشه می گید شاد باشید اما واقعا تا چه حد این شاد بودن دست خودمونه؟؟!! یه وقتایی خندیدن از کندن کوه هم سخت تر می شه... تو این مدت که سر کلاستون بودم چیزای زیادی ازتون یاد گرفتم... فقط دوست داشتم هم شما هم بچه هایی که خط فکریشون متفاوت بود در های ذهنشونو باز می ذاشتند و از تعصبات به دور می شدیم فکر می کنم این طوری خیلی راحت به نتیجه ی درست می رسیدیم و تبادل افکار راحت تر صورت می گرفت... . امیدوارم هرچه زودتر استاد تمام بشید! (نمی دونم تو مدارج دانشگاهی آیا بالاترازین چیزی هست یا نه) ممنونم که اجازه حضور ما تو کلاستون رو دادید.